Klinik Telefon

Ankara; +90 (312) 441-9494

Manisa; +90 (236) 238 6828

İstanbul; +90 (212) 351 1323

 

 

 

 

 

Bembeyaz Dişler Özgüven Verir

Dış görünüşüne önem veren bir kişinin profesyonel hayatta, işine, iş arkadaşlarına, çevresine ve en önemlisi kendisine saygı duyduğunu ve iş hayatını ciddiye aldığı düşünülmektedir.

Prezentabl olmak özellikle son yıllarda iş ilanlarının olmazsa olmaz şartı. Eğitiminiz, iş tecrübeniz ne olursa olsun, prezentabl olmazsanız, şu rekabet ortamında bir işte tutunamazsınız. Her işverenin eleman seçimi konusunda dikkat ettiği unsurlar vardır.

Dış görünüşün bu unsurlar arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Dış görünüşüne önem veren bir kişinin profesyonel hayatta, işine, iş arkadaşlarına, çevresine ve en önemlisi kendisine saygı duyduğunu ve iş hayatını ciddiye aldığı düşünülmektedir.

Prezentabl olmayı; firmayı temsil edebilme yeteneğine sahip olma, dış görünüşüne, kişisel temizlik ve bakımına önem verme, giyimine profesyonel ortam çerçevesinde özen gösterme olarak tanımlanabilir. Tam bu noktada dişlerin görünümü büyük önem kazanmaktadır.

Bembeyaz dişler özgüveni arttırdığı gibi Prezentabl olmak konusunda da başrol oynamaktadır. Ayrıca beyaz dişlerin kişinin özgüvenini artırdığını da söyleyebiliriz.

Eğer dişleriniz tüm çabalarınıza rağmen istenilen beyazlıkta değilse  Diş beyazlatma işinin uzman ellerde ve mutlaka diş doktorları tarafından yapılması doğru sonucu verecektir. (Bakınız; Lazer Diş Beyazlatma) Doğabilecek komplikasyonların önlenmesi ve uygun malzemelerin kullanılması açısından diş beyazlatmanın diş doktorları tarafından gerçekleştirilmesi günümüzde giderek daha fazla önem kazanmaktadır. Beyaz dişler kişinin kendine özgüvenini arttırırken, ikili ilişkilerini ve iletişim başarısını da etkilemektedir.


Klinikte Diş Beyazlatma (Bakınız)


1. Adım: Diş yüzeylerindeki dış renklenmeler ve varsa diş taşları periodontal yöntemlerle temizlenir.

2. Adım: Başlangıç fotoğrafı alınır. Renk skalası ile başlangıç rengi tespit edilir.

3. Adım: Diş çevresindeki yumuşak dokular gliserin vada vazelin içeren bir pat ile ısı ve hidrojen peroksitin zararlı etkilerinden korunmak amacıyla örtülür.

4. Adım: Lastik örtü takılır. Lastik örtü ara yüzlerde mumlu diş ipi yada plastik bir iplikle sabitlenmesi gereklidir. Çünkü mumsuz dişipi kullanımı hidrojen peroksitin emilmesine sebep olabilir.

5. Adım: Diş yüzeyleri cilalanır ve lastik örtüden çıkan artık koruyucu krem elimine edilir.

6. Adım: Mine yüzeyleri hidrojen peroksitin nüfuzunu kolaylaştırmak amacı ile yaklaşık 7 saniye fosforik asit ile dağlanır, yıkanır ve kurutulur. (Bu aşama kullanılacak sisteme göre değişiklik gösterdiğinden her sistemde kullanılmayabilir)

7. Adım: Dudakları fazla ısıdan korumak için nemli bir gazlı bez, lastik örtünün altına, dudakların üzerine yerleştirilir. Hastaya koruyucu gözlük takılır.

8. Adım: Tek katlı bir gazlı bez beyazlatılacak diş arkı üzerine yerleştirilir ve hidrojen peroksit ile ıslatılır.

9. Adım: Isı kaynağı beyazlatılacak dişlerden yaklaşık 30 cm. uzağa yerleştirilir. Bu şekilde 20-30 dakika süreyle hidrojen peroksitin aktivasyonu sağlanır.

10. Adım: Gazlı bez kaldırılır, gerekirse koyu renklenme olan bölgelere hidrojen peroksit uygulanarak ısı aktivasyonuna 5 dakika daha devam edilir.

Bu şekilde yapılan beyazlatmanın başarısı, renklenmenin nedenine ve miktarına bağlıdır. Yaşlanma ile olan renklenmelerde, fluoroz renklenmesinde çoğunlukla 1 seans yeterli olmaktadır. Tetrasikline bağlı renklenmelerde ise 3 hatta 4 seans gerekli olabilir.

 

 

    

Copyright © 2003-2013. Tüm Hakları Saklıdır.


Bugün 2 | Dün 56 | Bu Hafta 270 | Bu Ay 1088 | Toplam 1028295

Not: Site içerisinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

SORUN CEVAPLAYALIM?
Dentanorm İmplant Estetik Diş Kliniği
Dosya Ekle