Klinik Telefon

Ankara; +90 (312) 441-9494

Manisa; +90 (236) 238 6828

İstanbul; +90 (212) 351 1323

 

 

 

 

 

Beyazlatma yapılırken ağrı olur mu?

Diş beyazlatma (Bakınız; Bleaching) işlemi sırasında diş ağrısı olma olasılığı çok düşüktür. Fakat nadiren de olsa diş beyazlatma da kullanılan jel madde bazı durumlarda diş etinize sızabilmektedir. Bu durumda beyazlatma jelinin diş etine temas eden kısmında bir yanma hissi olacaktır. Bu gibi durumlarda diş hekimi o bölgeyi su ile yıkayarak buradaki hassasiyeti yok eder. Zaten diş beyazlatma tedavisine başlamadan önce diş hekimi diş etlerinizin jelden etkilenmemesi için diş eti koruyucusu ile diş etlerinizi koruma altına alacaktır.

Diş beyazlatma işleminden sonra ilk 2 gün dişlerde çok hafif bir hassasiyetler olabilmektedir. Bu hassasiyeti minimuma indirgemek için ise, beyazlatma işlemden sonra diş hekimi tarafından flor uygulanabilir. (Bakınız; Diş Hassasiyeti)

Diş beyazlatma da kullanılan tüm jeller az çok hassasiyete sebep olur. Bu hassasiyet soğuk sıcak içeceklere ve bazen havaya karşı bile oluşabilmektedir. Bu hassasiyetler rahatsızlık verir. Beyazlatma tedavisinden sonra bu normal ve beklenen bir yan etkidir.

Bazı markalar beyazlatma sonrası hassasiyeti azalttığı iddia edilen maddeler içerirler. Kullanıcı geri dönüşlerine göre çok etkili gözükmemektedir. Hassasiyet 24-48 saat içinde geçmezse beyazlatıcı kullanımını kesmenizi tavsiye ederiz. Hassasiyet durumunda diş hekiminizin uygulayacağı  florur ve size önereceği diş macunu veya kremleri bu diş hassasiyetini azaltacaktır. Hassasiyeti azaltmak için içerisinde potasyum nitrat bulunduran diş macunları da işe yarar.

 

    

Copyright © 2003-2013. Tüm Hakları Saklıdır.


Bugün 2 | Dün 56 | Bu Hafta 270 | Bu Ay 1088 | Toplam 1028295

Not: Site içerisinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

SORUN CEVAPLAYALIM?
Dentanorm İmplant Estetik Diş Kliniği
Dosya Ekle