Klinik Telefon

Ankara; +90 (312) 441-9494

Manisa; +90 (236) 238 6828

İstanbul; +90 (212) 351 1323

 

 

 

 

 

Diş Beyazlık Durum Testi

Diş beyazlatma işleminde sonuçlar kişiden kişiye farklılık gösterir. Bazı dişler birkaç günde farkedilir derecede beyazlaşsa da bazılarının farkedilmesi aylar alabilir. Dişlerinizde sarılaşma grileşmeden ne kadar fazlaysa o kadar iyi sonuçlar alınacaktır. Antibiyotik kullanımından kaynaklanan lekelerin temizlenmesi daha zordur. Bazı dişlerde hangi ürünü kullanırsanız kullanın az miktarda beyazlatma olacaktır.

Dişlerin doğal rengi kişiden kişiye, kişinin ten rengine göre hatta saç ve göz rengine göre bile değişiklik gösterebilir. Beyazdan griye kadar çok geniş bir renk yelpazesi vardır. Fakat diş etlerinin rengi de çok etilidir. Diş etleri koyu olan hastanın dişleri sarı bile olsa fon sebebi ile daha beyaz görünebilmektedir.

Yaşlılardaki renk sararmaları vücudun diğer yerlerindeki yaşlanma ile beraber olan doğal, fizyolojik bir sararmadır. (Bakınız; Dişler Neden Sararır?) Fakat günümüzde insanlar daha beyaz dişler istediklerinden bleaching yöntemleri ile dişler beyazlatılmaktadır. (Bakınız; Bleaching)

 

Diş Beyazlık Testleri

Bu yöntemde dişin minesinin renk tonunu genelde 3 tona kadar açmaktır. Minenin yapısı, hastanın bleaching’ in kullanım şekli, bunda çok önemlidir. Genelde belli grup ilacın kullanımına bağlı renklenmelerdir.

Hatta anne karnında çocuğun annesinin aldığı bir takım ilaçlar çocuğun dişlerinin griye dönük olmasına neden olabilir. Ama ne olursa olsun, diş beyazlatma yöntemi oldukça başarılı bir beyazlatma yöntemidir.

 

 

    

Copyright © 2003-2013. Tüm Hakları Saklıdır.


Bugün 2 | Dün 56 | Bu Hafta 270 | Bu Ay 1088 | Toplam 1028295

Not: Site içerisinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

SORUN CEVAPLAYALIM?
Dentanorm İmplant Estetik Diş Kliniği
Dosya Ekle