Klinik Telefon

Ankara; +90 (312) 441-9494

Manisa; +90 (236) 238 6828

İstanbul; +90 (212) 351 1323

 

 

 

 

 

Hangi Renk Dişler Beyazlatılabilir?

Diş beyazlatma tedavisinde yalnızca iki ya da üç tonluk bir açılma bile gülüşünüzde büyük farklılıklar yaratabilir. Dişlerinizi beyazlatmak için tek bir yol yoktur. Bazı kişiler, ani ve çarpıcı bir değişiklik beklerken , diğerleri beyazlatıcı diş macunu veya jelin yaptığı gibi kademeli bir beyazlamayı tercih edebilirler. Sonuçlar, doğal diş renginize, lekelerin ne kadar inatçı olduğuna ve seçtiğiniz tedaviye bağlıdır.

Beyazlatma, bir kişinin diş renginde dokuz veya daha fazla ton değişikliği yaparken, görünen fark iki ila üç ton kadardır.

Her işlemin avantajları ve dezavantajları vardır. Örneğin lazerle yapılan beyazlatma ve diğer diş hekimi muayenehanesinde uygulanan beyazlatma işlemleri, çarpıcı sonuçlar verebilir ancak bu işlemler maliyet açısından yüksektir. (Bakınız; Office Bleaching)

Klinikte uygulanan tedavi yöntemlerinde dişlerin rengi 1-3 ton arasında açılabilmektedir. Beyazlatma tedavisinde kullanılan beyazlatıcıların içerisinde bulunan etken maddeler hem yüzeydeki hem de derindeki lekelere etki ederek gerçek bir beyazlatma sağlar. Bu etken maddelerin oranları%10-22 oranında değişen karbomid peroksit yada hidrojen peroksittir.

Yine klinikte uygulanan bir yöntem olan ışıklı beyazlatma ekonomik ve hızlı sonuç vermesi açısından tercih sebebi olan diş hekimleri açısından da önemli bir beyazlatma yöntemidir. Bu yöntemle dişler önemli ölçüde beyazlatılabilir. Işıkla beyazlatma yöntemi ışığın rengine ve türüne göre kendi arasında sınıflara ayrılmaktadır.

  • Mavi ışık yöntemi; Dişin üst tabakası (mine tabakasını) beyazlatır.
  • Led ışık yöntemi; Mine tabakası ve dentin tabakasının arasında bir beyazlık sağlar.
  • Yeşil ışık lazer yöntemi; Dişin içindeki dentin tabakasını (lazer yöntemiyle) beyazlatır.

 

    

Copyright © 2003-2013. Tüm Hakları Saklıdır.


Bugün 2 | Dün 56 | Bu Hafta 270 | Bu Ay 1088 | Toplam 1028295

Not: Site içerisinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

SORUN CEVAPLAYALIM?
Dentanorm İmplant Estetik Diş Kliniği
Dosya Ekle