Klinik Telefon

Ankara; +90 (312) 441-9494

Manisa; +90 (236) 238 6828

İstanbul; +90 (212) 351 1323

 

 

 

 

 

Muz Kabuğu İle Diş Beyazlatma

Muz İle Diş Beyazlatılır mı?

Muz hem kabuğunda hem kendinde oldukça fazla potasyum bulunan bir meyvedir. Dişlerimizin potasyum ihtiyacını karşılayarak beyazlatma konusunda etkili olduğu ve muz’un uzun yıllardır diş beyazlatma yöntemi olarak kullanıldığı bilinmektedir. Muz kabuğunun içerisinde bulunan potasyum dişlerimizin beyazlamasına yardımcı olarak sizleri sararmalardan ve ilerisinde karşılaşacağınız diş taşından koruduğu da söylenmektedir.

 

Muz İle Nasıl Diş Nasıl Beyazlatılır?

İlk olarak; muzdaki potasyum oranı fazla olduğundan kullanacağınız muzun olgun olmasına özen gösteriniz.

Bir parça muzu kabuğundan ayırarak diş fırçalar gibi yaklaşık üç dakika boyunca dişlerinize sürtün. Bunu yaparak muzun içeriğinde bulunan vitaminlerin dişlerinizi zaman geçtikçe beyazlatmasını sağlayacaksınız.

Muz ile diş beyazlatma için yapacağınız bu işlemi günde bir kez yapmanız yeterli olacaktır. Eğer beyazlatma işlemini hızlandırmak isterseniz günde iki defada uygulayabilirsiniz. Bu işleme dişlerinizin üzerinde bulunan lekeler kaybolana kadar devam etmelisiniz. Zaman geçtikçe çirkin bir görüntü oluşturan bu lekelerin kaybolduğunu göreceksiniz. Bir süre sonra ise sağlıklı beyaz dişlere sahip olacaksınız.

Ayrıca muz kabuğu da beyazlatma işlemi için kullanılabilmektedir. Muzun içerisinde bulunan vitamin ve mineraller kabuğunda da bulunduğundan muz kabuğunun iç kısmını dişlerinizi fırçalıyormuş gibi sürerek kullanabiliriz. Bu işlemi günde en az iki kez yapmanız daha çabuk sonuç almanızı sağlar. Bu işlemi uygulamadan önce ya da sonrasında mutlaka dişlerinizi bir diş macunu yardımı ile fırçalamanız gerekecektir. 

Diş sağlığı insan vücudunda dikkat edilmesi ve önem verilmesi gereken en önemli konulardan biridir. Bu yüzden önleyici diş hekimliği ve insanların diş hekimlerin onayıyla evde kullanabilecekleri doğal yöntemlerle ağız ve diş sağlığını korumaları önerilmektedir.

 

    

Copyright © 2003-2013. Tüm Hakları Saklıdır.


Bugün 2 | Dün 56 | Bu Hafta 270 | Bu Ay 1088 | Toplam 1028295

Not: Site içerisinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

SORUN CEVAPLAYALIM?
Dentanorm İmplant Estetik Diş Kliniği
Dosya Ekle